28 Mayıs 2014 Çarşamba

Gecikmeli post "Nişanda ne giydim?" :)

Herkese merhaba,
Nişanımızın üzerinden neredeyse iki ay geçti. Ben bu sürede kimi zaman işlerden fırsat bulamadım, kimi zaman yaşanan olayların acısından bir türlü yazamadım.. Vakit bulamayınca ya da insanın içinden gelmeyince yazılmıyor gerçekten.. Bu iki ayda bir sürü şey oldu aslında.. Mesela nikah tarihimizden sonra düğün mekanımızı da ayarlamıştık zaten , iki hafta önce gelinliğimi de buldummm ^^ önümüzdeki pazartesi ilk provama gidiyorum :) duruunn daha bitmedi :) Evimizi de bulduk ^^ Şimdilik kiracı olsak da her şeyiyle içimize sinen bizi çok mutlu eden bi ev oldu :) Her gün gidip göresim var evimizi :p Çok tatlı bi duyguymuş gerçekten :) Neyse ev için bolca post yapmayı planlıyorum zaten :) Nişandan birkaç fotoğraf paylaşıp kaçıcam şimdi :) 

Biiizz 

16 Mayıs 2014 Cuma

MADEN OCAĞININ DİBİNDE


Yazacak sözcükleri seçemiyorum..Ben bu görüntüleri ve yaşananları asla unutmayacağım.. Daha unutamayacağım çok görüntü var aslında.. Böyle bir felaketten sonra bile suçluluk hissetmeyen hala insanlara saldıran sözde siyasetçilerimiz ve daha da kötüsü hala onları haklı bulan insanlarımız olduğu için de utanıyorum! 
Geride kalanların yaraları nasıl kapanacak bilmiyorum ama desteğe ihtiyaçları olduğu kesin...Soma'da babasız kalan çocuklar için bir facebook grubu kurulmuş belki ilgilenmek isteyen olur diye paylaşıyorum..

SOMA da Babasız Kalan Çocuklar


İnsan hayatının daha değerli olduğu güzel günler görebilme dileğiyle..8 Mayıs 2014 Perşembe

Ben nişanlıma pasta yapmıştım, sizinle paylaşmayı unutmuşum :)

Bu yıl bitanecik "nişanlıma" :) doğum günü hediyesi olarak hem kurabiye hem pasta yapmak istedim.. Bilerek doğum gününden bir kaç gün önce yaptım ki beklemediği bir anda görsün daha çok mutlu olsun :) İlk şeker hamurlu kurabiye denememi de onun doğum günü için yapmıştım, eh o zamandan bu zamana kendimi biraz geliştirdim, başkaları için başka temalarda farklı kurabiyeler yaptım, laf aramızda en çok nişan kurabiyelerimizi seviyorum hihihi :) İlk hediye ettiklerim kırmızı temalı olduğu için bu sefer farklı olsun istedim, biraz da nişan kurabiyelerimizin etkisinde kalmış olabilirim belki kim bilir belki de pastel renklere aşığımdır onu da kim bilir :p İşte bu sebeplerden 27 yaş pastasına pek uymasa da pastel cıvıl cıvıl bir pasta ve kurabiyeler yaptım :) Kurabiye daha önce çok yaptım ama bu 2. pasta denemem oldu  ve bence çok da güzel oldu :) İlk pasta denememe de baby shower partimizden göz atabilirsiniz :)

Ben yaptım diye demiyorum görüntüsü kadar lezzeti de epey beğenildi hani :p İçinde pastacı kreması, üstünü kaplamak için de ganaj kullandım, meyveler çikolatalar falan öyle bir şey oldu işte :)


Canım sevgilim benimmm iyi ki doğmuşsunnn :) 


6 Mayıs 2014 Salı

Mini mini mutfak aletlerime kavuştum ki ♥

Geçen yıl bu zamanlarda sizi istiyorum diye bir post yapmışım :) Bakınız burada duruyo hala :) Üzerinden bir yıl geçmişken kendilerine kavuştum ^^ Bu geçen bir yılda başka markalara başka modellere de göz attım ama yok olmadı kalbim hep bu beyaz cicilerden yana oldu :) Ben de geçtiğimiz hafta gittim in love serisi k
üçük mutfak aletlerinden seçtiğim parçaları aldım :) Hem de anneler günü indirimlerinden faydalandığım için geçen bir yıldaki zamlardan etkilenmeyip bir yıl önceki toplam tutarlarını ödedim :) İndirimleri severim bilirsiniz :D Hem kim sevmez ki :)


Bunlar bütün seri ben sadece seçtiğim 5 parçayı aldım :)