26 Eylül 2013 Perşembe

Bugün içimden bunu paylaşmak geldi :)


Hayat hikayesini anlatan o güzel filmi yakın zamanda izleyip çok etkilendiğim için sanırım, bu sıralar her zamankinden sık dinliyorum bu harika sesi.. 
Tüm zorluklara rağmen mutlu olmak için çok sebebimiz var, gülümseyin :)

Sevgiler..

24 Eylül 2013 Salı

Seramik tencere ve tavalarım


Seramik tencere ve tavaları sanırım artık hepimiz seviyoruz ve kullanıyoruz. Bir sürü marka bir sürü model ve bir sürü renk var, kimi daha kaliteli kimi daha kalitesiz bunu da biliyoruz :) Geçen yıl annem doğum gününde Cem'in bu mavi takımını çok beğenmişti ben de soruşturmadan hemen gidip anneciğime almıştım. Renkleri mutfakta gözüme çok güzel görününce dayanamayıp gidip kendi çeyizime de aldım gitti :p Sonradan hakkında pek iyi şeyler duymadık ama 1,5 yıldır kullanıyor annem çok da memnun şimdilik, umarım bana da problem çıkarmazlar :) Çıkarırlarsa da gidip tavalarıma uygun renkte yenilerini alırım ben de napiim :pCem ardıç serisi tencerelerim ve tavam 20 Eylül 2013 Cuma

Evlerde doğal detaylar..

Bu aralar dekorasyon fotoğraflarına her zamankinden daha çok kafayı takmış durumdayım.. Sürekli kafamın içinde şunu şöyle yapıp bunu böyle kullanabilirim fikirleri dolaşırken internette görüp beğendiğim her görsel de kendi zevkime bir şeyler katıyor..

Sanırım mevsimden dolayı canlı renklerden biraz uzaklaştım, naturel tonlarda olan her şey dikkatimi çekiyor ve bana huzur veriyor.. Ahşaplar, taşlar, beyazlar, griler, kahve tonları.. Hep severdim bunları ama şu sıralar ilgim ve sevgim iyice arttı..

Durum böyle olunca ben de beğendiğim görselleri sizlerle de paylaşmak istedim :) Hepinize güzel bir hafta sonu diliyorum..

İyi seyirler..

19 Eylül 2013 Perşembe

Mutfak hayallerim :)

Gelecekteki mutfağımla da ilgili hayallerim var tabii ki :) Bu konuda tarzını en beğendiğim yer İkea, genellikle oradan ilham alınmış mutfaklar daha çok hoşuma gidiyor sanırım :)

İlk sırada gördüğünüz bu şirin mutfak favorim olsa da aşağıdaki tüm fotoğraflardaki detaylardan izler taşıyan bir mutfağım olacağını düşünüyorum şimdilik :) Beyaz, bambu ve metalik tonları kombinlemek istediğimi daha önce söylemiştim, aldığım mutfak aksesuarlarım da bu isteğimi destekliyor zaten :)

Bakalım nasıl bi mutfağım olacak :)


5 Eylül 2013 Perşembe

Bebişimizin cicileri :)

29 Haziran'da öğrenmişiz minnakımızın cinsiyetini :) İyi ki de bloğuma yazmışım :) İlk andan beri herkes çok heyecanlı tabii ki ama annemiz(kuzencikim), teyzemiz(küçük kuzencikim) ve bende heyecan ve mutluluk biraz daha fazla sanırım, ee ne de olsa içimizden birinin ilk kez minik bi bebeği oluyo ^^ 

Ben de ismi henüz belli olmayan minik prensimizin cicilerini büyüdüğünde bakarız, hatıra olur diye paylaşmak istedim :) Şu an o 6 aylık minik bi adam :) Çok fazla alışveriş yapılmadı henüz kendisine, bunların çoğu da hediye zaten :) Kuzencikimin bu yılki doğum gününde tüm hediyeler bebişe oldu sanırım :)

Ciciannesi olucam ben bu minik adamın :) Bizde böyle bi ciciannelik kavramı var, ilk tırnağını kesen, ilk banyosunu yaptıran falan oluyor sanırım ama bizde öyle değil kimi istersek o olur ciciannemiz :) Bu minik adamın anneannesi de mesela benim çılgın ciciannem olur :) 

Ee ben de bi cicianne adayı olarak cinsiyetimiz belli olunca hemen koşa koşa Chakra'ya gidip daha önce burada bahsettiğim bu cicilerin mavilerini kaptım :) Bornoz, terlikler ve terliklerin altındaki minik havlu benim kaptıklarım, diğer büyük boy havlular ve battaniye de kuzencikimin en yakın iş arkadaşlarından gelen hediyelerimiz :) Takım olmaları da çok güzel bir tesadüf oldu, 10 yaşına kadar bu takımı kullanır artık :D 

2 Eylül 2013 Pazartesi

☂ Sonbahar Hayallerim ☂

Yaz bitmesiiin desem de sonbaharı da sevdiğim doğrudur evet :) Geceleri havanın serin olması dışında sonbahar daha kendini pek hissettirmez buralarda ama madem Eylül ayındayız artık ben bi sonbahar postu yapayım, sonbahara merhaba diyelim dedim :) 

Uyum konusunda belki birazcık takıntılı olabilirim ^^ Evimde mevsimlerin ruhunu yansıtmak için her mevsime uygun farklı objeler kullanmayı düşünüyorum. Evimi ilkbaharda cıvıl cıvıl renklerle çiçeklerle donatmayı, yaz geldiğinde denizi çağrıştıran şeylerle süslemeyi düşünüyorum mesela.. E sonbaharda da kuru yapraklar, turuncular, kahveler, kızıllar olmadan olmaz bence :) 

Bu girişi yaptıktan sonra size daha önce de bahsettiğim Boyner'in meşhur kelebek indiriminden aldığım sonbahar temalı parçalarımı göstermek istiyorum. Kahvaltı takımımla ilgili postumda da söylediğim gibi 20 parça ürüne 100,08  TL ödemişim ve kargo parası da vermemişim :) Benim için unutulmaz bir alışveriş olmuştu :) "O indirimden aldığım diğer parçalar için ayrıca bir post yapıcam :)" demişim, işte şimdi yapıyorum :) Bu parçaları 3-5 liraya görünce serinin bütün ürünlerini hoop sepete ekledim ve çok sevdiğim sonbahar temamı oluşturdum :) 

İşte sonbaharda mutfağımı ve sofralarımı süsleyecek ürünlerim..

3'lü kurulama bezlerim
Gerçek fiyatı 25 TL olan bir şeyi 6 TL'ye almış olmanın keyfi paha biçilemez kıh kıh kıh :) 
Boyner Evde Mutfak Tekstili | Boyner