30 Temmuz 2013 Salı

Bir çeyiz postu daha :)

Geçtiğimiz iki haftada aldıklarımı yayınlamadan İtalya postlarına devam edemedim :)

İlk olarak Porland'ın internet sitesinden uzun uğraşlar sonucu alabildiğim, kendi kombinasyonum olan 2 kişilik çok amaçlı setim :) Porland'dan ilk defa online alışveriş yaptım ve pişman oldum. 6 ürün aldığım halde ve hepsinin tutarı kartımdan çekildiği halde siparişlerim kısmında sadece 2 parça görünüyordu. Ben de müşteri hizmetlerine mail attım ve siparişimi iptal etmelerini istedim. Bir saat içinde bi bayan arayıp bilgi işlemdeki arkadaşlarının sorunu anlayamadıklarını söyledi. Çözüm olarak da mevcut siparişimi iptal ettiler ve onlara kodlarını gönderdiğim 6 parça ürün için tekrar sipariş girdiler, kısa süre sonra da ürünler elime ulaştı. Bana çok güven vermedi bu durum açıkçası, alışveriş sırasında ve sonrasında da siparişiniz onaylanmıştır, kargoya verilmiştir vs gibi herhangi bir bilgilendirme maili gelmiyor, can sıkıcı. Tekrar online alışveriş yapar mıyım Porland'dan bilemiyorum.

Alma süreci sıkıntılı olsa da elime ulaştıklarından beri aşk yaşıyoruz kendileriyle ^^
Porland'ın en sevdiğim özelliği ürünleri tek tek alıp kombinleyebiliyor olmanız. Bu desende farklı parçalar da mevcuttu. Ben 2 büyük servis tabağı, 2 kase ve 2 de çay tabağı seçtim. Böylece hem akşam yemeklerinde hem de kahvaltılarda kullanabileceğim minik bir takımım oldu :) Minimum parçayla maksimum verim hedefledim yani :)


Pembesi benim, yeşili sevgilim için :)

29 Temmuz 2013 Pazartesi

Mutluyum ♥

Hayatımın en güzel, en özel günlerinden birini yaşadım geçen hafta, çok mutluyum  :)

27.07.2013Sevgiler..


24 Temmuz 2013 Çarşamba

İtalya Gezisi / Roma ✈

Bu yılki tatilimde güzel fotoğraflarım yoksa ben de geçen yılki İtalya tatilimin fotoğraflarımı bloğuma ekler, baktıkça hatırlarım dedim ve size bol fotoğraflı İtalya postları hazırlamaya karar verdim :) Evet profesyonel gezi fotoğrafları çekemiyorum, gezi postu yazma konusunda da deneyimli değilim ama gitme fırsatı bulamayanlara ufak bi gezi olsun, gitmek isteyenlere fikir olsun, gitmiş olanların da anıları tazelensin istedim :)

Biz İtalya'ya bir arkadaş grubu olarak tur aracılığıyla gitmiştik, 6 günlük turumuzun ilk 2 günlük kısmında Roma'da konakladık. Tur programında ilk gün Vezüv yanardağının lavları altında kalıp kül olan Pompei şehrine ayrılmıştı. Ama biz daha önce gitmiş olanlardan oraya gitmenize kesinlikle gerek yok uyarıları alınca tüm günümüzü tur kafilesinden bağımsız şekilde Roma'da geçirdik. Çok da iyi yapmışız çünkü ilerleyen günlerde tur kafilesindeki herkes Pompei'ye gittikleri için pişma olduklarını ve Roma'yı da yeterince gezemediklerini söylediler. Gerçekten de biz 2 günde Roma'ya doyamamışken tek bir gün hem de rehberle koşuşturarak Roma'nın tadını çıkarmanız mümkün değil. Tur ile gitmeyi düşünenler varsa duyurulur :)20 Temmuz 2013 Cumartesi

Balayı hayallerim ♥

Eveeet bir tatil daha biter ve işe başlama vakti yaklaşır :( Her tatilden sonra bi hüzün olsa da içimde hep bi sonraki tatili hayal edip mutlu olmaya çalışıyorum napim ^^

Tatilde blogları izlemeye devam etsem de kendi bloğumdan epey uzak kaldım, tatilde de yayınlanmaya değecek fotoğraflar çekmediğim için en iyisi balayı hayallerimi paylaşıp içinizi açayım bu sıcak havada sizleri biraz serinleteyim dedim :)

Küçüklüğümden beri bi düğün hayalim olmasa da değişmeyen bi balayı hayalim var, Maldivler :) Evet biraz klasik biliyorum ama ben bu hayali kurmaya başladığımda bu kadar popüler değildi, gitmek de bu kadar kolay değildi :D Neyse ki artık daha kolay ulaşılabilir bi tatil alternatifi oldu ve ben hala gitmek istiyorum, umarım bu hayalim gerçekleşir ve kendi çektiğim fotoğrafları da yayınlarım :)


İşte rüya adalar Maldivler'den bikaç kare :)

10 Temmuz 2013 Çarşamba

Kelebekler aşkınaa :)

Kelebekleri kim sevmez ki? Doğaya güzellikleriyle güzellik, renkleriyle renk kattıklarını düşünürüm ben.. Etrafımızda uçuşan bi kelebek gördüğümüzde "Ay ne kadar güzeell!  Aaa rengine bak ne hooş!! Yazık bu güzellik ne kadar da kısa yaşıyor:( " gibi şeyler söylemiyor muyuz?

Ben bi kelebek gördüğümde hep renklerine, zerafetine, kanatlarındaki desenlerine, uçuşuna hayran olmuşumdur... Ne kadar kusursuz bi canlı diye düşünmüşümdür.. Ama ben daha yakından bakmaya çalışırken hep uçup gider o güzel kelebekler.. Özgürlüğün simgesi olmaları da bundandır belki..


5 Temmuz 2013 Cuma

Düğün hayallerim ♥

Ben aslında çok düğün isteyen biri değilim ama sanırım çevre baskısına dayanamayacağım :)  İlla bir düğün olacaksa bence Holywood filmlerindeki gibi gerçek bir sahil/kumsal düğünü olmalı.. Ama bunu yapacak hem çok fazla yer yok hem de bizim düğün anlayışımıza çok uymuyo sanırım :) Sahilde rüya gibi bi düğün hayal ederken hayale halay çekmeye çalışan akrabalar girince hayal biraz karışıyor sanki :D 

O yüzden bu hayalimden vazgeçtim ve eğer düğünüm olacaksa lavantalarla süslü bi kır düğünü olsun dedim... Sade, doğal, şık, lavantalı ve mor... Bir de nedimelerim olsun istiyorum etrafımda mor giyinmiş kızlar pıtpıt dolaşsınlar ^^ 

Detaycı biri olduğum için düğünün detaylarıyla uğraşırken kaybolmaktan korkuyorum aslında :( Yemekli bir düğün hayalim de yok. Bu yüzden organizasyon şirketleriyle uğraşmak, büyük paralar harcamak, her detayı sağlamak gibi bir niyetim yok. Davetiye, masalar ve gelin çiçeğim bu görsellerden izler taşısın, içime sinsin yeter :)

Umarım beğenirsiniz...

3 Temmuz 2013 Çarşamba

Çeyizime eklenen maviler :)

Maviyi severim, aslında sanırım bütün renkleri severim :) Ama yine de mavinin yeri ayrıdır, gökyüzünün denizlerin uçsuz bucaksızlığını, sonsuzluğu çağrıştırır ne de olsa..

Şu sıralar aklım fikrim bebişte olsa da hep ona bişeyler almak yapmak peşinde olsam da kendi çeyizime de ufak tefek eklemeler yapmayı ihmal etmiyorum :)  Bu maviler de geçen hafta sonu Boyner'den alındılar..  Yastıklı kahvaltı tepsimi çok sevdim :) Çerçeveyi banyomda kullanmayı planladığım diğer deniz temalı aksesuarlarıma uygun seçtim.. Tabakların renklerini ve pütürlü dokusunu çok beğendim, deniz yıldızları gibiler.. Hem sofralarda hem dekoratif amaçlı kullanırım diye düşünerek aldım.. Umarım beğenirsiniz..