28 Haziran 2013 Cuma

♥ Minnak bebek hediyeleri ♥

Biz kuzenlerimle güzel olan her şeye minnak diyoruz. Evet biraz saçma geliyor kulağa ama kendi aramızda kullanıyoruz sadece :) Bebekler de en güzel, en değerli varlıklarımız olduğu için onlar tabii kiiii en minnak şeyler oluyorlar bu durumda.
İnsan mis gibi kokan o masum varlıkların bembeyaz yumuşacık tenlerine dokunmaya bile kıyamıyor, ama öpüp mıncıklamamak için de kendini zor tutuyor :)

Bu aralar çevremde o kadar çok hamile ve bebek var ki haliyle sık sık bebişler için hediye almam gerekiyor :) Canım kuzenim de hamile olduğu  için oldukça heyecanlıyız ve yarın sabah minnakımızın cinsiyetini öğrenmek için de sabırsızlanıyoruz ^^

Onun için hayal ettiğimiz baby shower partisinin ("Bebeğimizi bekliyoruz partisi" gibi bi şey de denebilir bence) şimdiden her ayrıntısını planlamaya başladık bile. Umarım her şey yolunda gider, bebişimiz sağlıklı sağlıklı büyürken biz de tam istediğimiz gibi bir parti yaparız ve ben fotoğraflarını sizlerle paylaşırım..Biz kendimiz daha küçüktük, oyun oynardık, annelerimizle günlere giderdik, ağaçlara çıkardık, piknik yapardık ne ara büyüdük de içimizden birinin minik bi bebeği olması bu kadar yaklaştı ve biz onun için partiler planlar olduk...

Geçtiğimiz günlerde Minnaklar için hediye bakarken Chakra ve English Home'da görüp beğendiğim bebek ürünlerini sizlere göstermek istedim..

Bu şirin baykuşlar English Home'dan

26 Haziran 2013 Çarşamba

Hafta sonu kaçamağımız :)

Merhabalar,
İzmir'de sıcaktan daha fazla bayılmamak için geçtiğimiz hafta sonu küçük kaçamak bi tatil yaptık :) İzmir'de olunca aslında hafta sonunu denizde değerlendirmek için çok fazla alternatifiniz oluyor ama biz herşey dahil bi otele gidelim, ulaşımı sorun olmasın, yeme içme hiçbir şey düşünmeyelim, bütün hafta sonu sadece yüzelim, güneşlenelim, eğlenelim istedik :) O yüzden de bildiğimiz oteller arasında tek gecelik rezervasyon için yer bulabildiğimiz Atlantique Holiday Club'ı seçtik.

Aslında otelin çok fazla bir özelliği yok, ortalama bi otel işte. Ama önemli olan beklentileriniz, bizim de beklentilerimiz belliydi ve biz tatilimizden memnun kaldık :) Otel Kuşadası Long Beach'te. Gerçekten upuzun bir sahil, genelde siteler ve sitelerin parkları var sahil boyunca çok fazla otel yok.


25 Haziran 2013 Salı

Bloglovin maceram :)

Merhabalar,
Google Reader'ın kapanma durumundan ötürü uzun zamandır adını duysam da fırsat bulup bakamamıştım, sonunda bir Bloglovin hesabı açmayı başardım :) Henüz kendisini çok sevdiğim söylenemez ama şu an için mecburuz sanırım :)

Blogumu Bloglovin'de buradan takip edebilirsiniz..Follow my blog with Bloglovin

Herkese sevgiler..

24 Haziran 2013 Pazartesi

Chakra alışverişlerim


Hepinize merhabalar,
Banyo dekorasyonu postumdan sonra havlularım ve bornozlarım için de bir post hazırlayarak banyo dosyasını şimdilik kapatmaya karar verdim :)

Havlularımı farklı zamanlarda gördükçe beğendikçe alsam da bornozlar için uzun zaman gözlem yaptım :) En sonunda en çok içime sinenin Chakra ürünleri olduğuna karar verdim.. Hem bambu oldukları için hem de renklerini çok beğendiğim için tercih ettim. Çeyiz setlerindeki bornoz takımları bi türlü içime sinmemişti. Ben dingin renklerde olsun ve işlemeleri desenleri vs. olmasın istiyordum.. En sonunda da tam istediğim gibi oldu :) Geçen kış Chakra'daki %30 indirimden habersiz annemle kapıdan girip 10 dakikada hayalimdeki seti kurduk, kasaya gidince indirimi öğrenmem de çok güzel olmuştu :) Ama benimle ilgilenen satış elemanı arkadaşın satış ve pazarlama teknikleri konusunda kendini biraz geliştirmesi lazım bence :)


Kendim için gül kurusu, erkek arkadaşım için de kahverengi olan bornozu seçip ona uygun havlular ve yumuşacık terlikleri de ekleyerek setimi oluşturdum..
21 Haziran 2013 Cuma

Banyo dekorasyonu hayallerim ★ ★ ★

Merhabalar,
Sıcak bi İzmir sabahına uyanınca sizlere deniz çağrışımlı bir post hazırlamak istedim :)
Evlerde her odanın her bölümün birbiriyle uyumlu ve bir konsepte sahip olmasından hoşlandığımı daha önce söylemiştim. Banyo dekorasyonunda benim zevkim deniz teması yani marine tarzda bir dekorasyon.. Sulu bir mekan olmasından dolayı küçüklüğümden beri banyoları hep denizle özdeşleştiriyorum sanırım :)

Banyoların da evin bir parçası olduğunu, küçük ya da büyük her banyonun güzel ve özenli bir dekorasyonu hak ettiğini düşünüyorum :) Bunun için de hayallerimdeki deniz temalı banyom için karşıma çıkan deniz temalı aksesuarları çeyizime ekliyorum eklemeye de devam ediyorum..


Banyoda da mumları çok severim, 3'lü kayık mumluğum,

Marine mumluk


18 Haziran 2013 Salı

Willow Tree..

Herkese merhabalar,
Geçirdiğimiz bu garip(!) günlerin ardından hala yalanlar, saçmalıklar, kendini bilmezlikler devam ediyor olsa da ben birçok şeyin daha yeni başladığını düşünerek umut dolu bir şekilde yeni bir post hazırlamak istedim..

Bunun için de çeyizimden benim için çok özel, bu çok sevdiğim "Willow Tree" parçalarını seçtim çünkü bana çok barışçıl geliyorlar ve buna ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum..

Willow Tree, Susan Lordi'nin söğüt ağacına işlediği el yapımı, güzel bibloları..
Ben bu bibloları ilk olarak sevgili Giz'in postunda gördüm. O postta gördüğüm tüm biblolara aşık olup hemen bu güzellikleri bulmam gerek dedim ve kısa süre sonra da karşıma çıkar çıkmaz aldım :) Şimdi de bu güzel eserleri sizlerle paylaşmak için ben de bir post hazırlamak istedim :)Willow Tree11 Haziran 2013 Salı

Toz pembe bi dünyamız olsa keşke!

Böyle toz pembe, şeker pembe hayatlarımız olsa, 
başımıza kötü şeyler gelmese,
kimse kavga etmese,
silahlar hiç icat edilmemiş olsa,
her yer çiçeklerle dolu olsa,
herkes çocukluğundaki kadar naif olsa,
kimsenin kalbi kırılmasa,
hırs bürümese kimsenin gözünü,
aldatmasa birileri birilerini,
kocaman insanlar yalana başvurmasa,
herkes özgür olsa,
başkalarının özgürlüğüne saygı duysa mesela,
çok daha mutlu olmaz mıydık ?


3 Haziran 2013 Pazartesi

Umut olsun!

Görünce şok olduğumuz, mutsuz olduğumuz, inanmak istemediğimiz o korkunç fotoğraflardan paylaşmak istemedim, düşündüm düşündüm olaylar karşısında hissettiklerimi yazacak sözcükleri de bulamadım, twitterda rastladığım bu kareler anlatsın istedim..
Birlik olmuş bu güzel insanların bu yaptıkları biraz umut olsun istedim!
Kötü şeyler yapmak için orada olmadıkları anlaşılsın, ön yargılar biraz olsun kırılsın istedim..