26 Haziran 2013 Çarşamba

Hafta sonu kaçamağımız :)

Merhabalar,
İzmir'de sıcaktan daha fazla bayılmamak için geçtiğimiz hafta sonu küçük kaçamak bi tatil yaptık :) İzmir'de olunca aslında hafta sonunu denizde değerlendirmek için çok fazla alternatifiniz oluyor ama biz herşey dahil bi otele gidelim, ulaşımı sorun olmasın, yeme içme hiçbir şey düşünmeyelim, bütün hafta sonu sadece yüzelim, güneşlenelim, eğlenelim istedik :) O yüzden de bildiğimiz oteller arasında tek gecelik rezervasyon için yer bulabildiğimiz Atlantique Holiday Club'ı seçtik.

Aslında otelin çok fazla bir özelliği yok, ortalama bi otel işte. Ama önemli olan beklentileriniz, bizim de beklentilerimiz belliydi ve biz tatilimizden memnun kaldık :) Otel Kuşadası Long Beach'te. Gerçekten upuzun bir sahil, genelde siteler ve sitelerin parkları var sahil boyunca çok fazla otel yok.Odaları ve denizi gayet güzel ve temizdi, eh bu da bize yetti :) Çok uzun zaman geçirmeyeceğimiz için odanın tasarımı vs. çok önemli değildi, temiz olması yeterliydi bizim için. Dediğim gibi amacımız bol bol denize girebilmekti, deniz de gayet tatmin ediciydi, kumsal da temiz ve güzeldi. Bahçesi oldukça yeşil ve bakımlıydı, ağaçlar çiçekler içimizi açtı, rahatladık mutlu olduk :) 

Fotoğrafları çekerken hep boş anları yakalamışım, aslında gayet kalabalıktı ama boş görünmesi daha güzel olmuş :)
vee gün batımııı :)

Gün batımında sahilde yürümek de oldukça keyifliydi..

Havuz başında canlı müzik dinlemek de keyifliydi ama biz kendimizi yürüşüye kaptırınca son bikaç şarkıya yetişebildik sadece :)Restoranın ve odaların fotoğraflarını çekmemişim onları kendi sitelerinden aldım. Birebir aynıydı odalar gerçekten, hoştu biz beğendik :) Yemeklerin çok güzel olduğunu söyleyemem, hep aynı çeşitler vardı, vasat denebilir, ama sıra beklemek ya da yemeklerin bitmesi gibi sevimsiz bir durum yaşamadık.

Tek sevimsiz olay bizi çimlerden kaldıran bahçe görevlisi amcaydı. Çimlere oturmanın yasak olmasını kabul edemesek de pazar günü dönüş günümüz olduğu için ve sıcağın altında çalışan amcayı da daha fazla germemek için çimlerden kalkıp sahile gittik tekrar, napalım bu da böyle bi anı oldu bize :)


Aslında kafa dinlemek için butik oteller harika bir alternatif olsa da, herşey dahil otellerde hep bi kargaşa hep bi koşuşturma hep bi kalabalık olsa da biz eğlendik, dinlendik, tatil yaptık, pazartesi işlerimize daha bi motive olmuş şekilde döndük, bu da bize yetti :)


Hepinizin bu sıcak günlerde sevdiklerinizle küçük tatiller, güzel kaçamaklar yapma fırsatınız oluyordur umarım..

Sevgiler..

2 yorum:

  1. Kuşadasında long beach'de yazlığımız vardı.. Ben üniversiteyi bitirdikten sonra senede sadece 3-4 hafta kullanmak için yazlık tutmaktan vazgeçip sattık ama birden bütün anılarım canlandı... ahhh Kuşadası ahhh...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ayy anılar canlanınca bi hoş oluyor insan :)

      Sil